Chester Bennington

ShoutBoard

Linkin Park

Zakladatelé této kalifornské party jsou Bradford Phillip Delson (kytara) a Michael Kenji Shinoda (rap, kytara, klávesy). Kámošili spolu, bydleli kousek od sebe, chodili na stejnou školu, ale každý měl rád jiný hudební styl. Mike ujížděl na hip-hopu (což mu zůstalo dodnes) a Brad byl metalista. A oba chtěli skupinu a tuto myšlenku začali realizovat roku 1996 po koncertě, kde slyšeli smíchání  rozdílných hudebních stylů dohromady. A takto vznikla kapela Xero, do které Mike s Bradem nalákali svoje kamarády - Joea Hahna (DJ), Roba Bourdona (bicí) a později Davea "Phoenixe" Farrella (basa) s Markem Wakefieldem (zpěv), který ale v začátcích skupiny odešel.

Postupem času jim ale začlo docházet, že Mike není ten nejlepší zpěvák a začali shánět někoho se silnějším hlasem. Nakonec si všimli jednoho týpka, Chestera Benningtona, který právě opustil svoji skupinu Grey Daze. Mike poslal Chazovi demo, do kterého Chester nahrál svůj hlas (kvůli tomu dokonce propásl oslavu svých 23. narozenin). Když to Mike uslyšel, tak jen řekl: "Chlape jestli seš jen z poloviny tak skvělej jako máš hlas, tak máš job." . A Chester hned druhý den vyrazil do L.A.

Xero se přejmenovali na Hybrid Theory, ale měli smůlu, protože tento název jim už někdo vyfoukl. Tak si dali jméno Lincoln Park podle parku v Santa Monice, kde se scházeli. Ale jaksi měli smůlu podruhé, protože internetová adresa na toto jméno byla už zabraná. A tak stačilo pozměnit 3 písmenka a vznikl originální název LINKIN PARK.

A teď něco ke stylu. Dříve byli označování za průkopníky nu-metalu, ale samotným LP se toto přirovnání vůbec nezamlouvá. Nemají rádi škatulkování a tvrdí, že mají svůj styl - tedy kombinaci rocku, hip-hopu a elektroniky. Pokud jste ale slyšeli album Minutes To Midnight, pocítíte velkou změnu - téměř žádný rap, ale jedná se o rock s příměsí elektroniky.

A teď ve zkratce něco málo z diskografie...

24. 10. 2000 vydali LP svoje debutové CD Hybrid Theory. V této době kapelu opustil Phoenix, takže ho neuslyšíme ani na CD ani ho neuvidíme v prvním klipu One Step Closer. Ale poté se naštěstí vrátil.

Aby fanoušci nemuseli dlouho čekat na nové album, vydali 30. 7. 2002 Linkini desku plnou remixů z Hybrid Theory - Reanimation, na které spolupracovaly hvězdy jako Jonathan Davis, Josh Abraham, Black Thought, Jy Gordon, Static-X,...

A konečně dlouho očekávané album Meteora, které spatřilo světlo světa 25. 3. 2003. V rámci turné k této desce Linkin Park navštívili i Prahu (3. 9. 2003), kde se pár dní zdrželi kvůli natáčení klipu From The Inside na Loretánském náměstí.

Po dvou vydařených koncertech v Texasu při turné Summer´s Stadium Tour s Metallicou a Limp Bizkit vydali 18. 11. 2003 live album i s dvd - Live in Texas.

Linkin Park dostávali jednu cenu za druhou a jednou si je televize MTV pozvala na natáčení pořadu MTV Mash Up (mash up = zkřížení dvou písní do zcela nové, přesto nepopírající původní verze), kde se setkali s rapperem Jay-Z a po společném koncertu se jim spolupráce zalíbila natolik, že natočili cd a dvd Collision Course. Vyšlo 30. 11. 2004.

Mezeru mezi Meteorou a nadcházejícím albem vyplnil Mike Shinoda svým sólovým projektem Fort Minor a 21. 11. 2005 vydal album The Rising Tied. Chester nezůstal pozadu a natočil také svoji sólo desku - spolu se skupinou Julien-K a nazvali se Dead By Sunrise. Na datum vydání se stále čeká, ale mělo by vyjít na jaře 2008.

A konečně po 4 letech napínavého čekání, které se začátkem roku 2007 stále stupňovalo, LP vydali zatím poslední CD - 15. 5. 2007 vyšlo album s názvem Minutes To Midnight.

Zatím poslední událostí, kterou se Linkin Park zapsali do podvědomí českých fanoušků byl fantastický koncert v pražské Sazka Areně, který proběhl 12. 6. 2007.