Chester Bennington

ShoutBoard

Dead By Sunrise

Dead By Sunrise (předchozí název Snow White Tan) je sólový projekt Chestera Benningtona. Původní název Snow White Tan prý pochází z textu songu od Davida Bowieho - "Ziggy Stardust", kde se zpívá: "Came on so loaded, man/Well hung and snow-white tan", ale vysvětlení, proč právě Dead By Sunrise nebylo nikde zveřejněno. Stejně jako u Fort Minor, ani DBS není tvořeno jen a jen Chesterem. Ten si na spolupráci přizval kapelu Julien-K (Amir Derakh, Ryan Shuck, Anthony "Fu" Valcic) a 2 další týpky. Album už je prý připraveno a mělo vyjít už v roce 2006, později bylo přesunuto na začátek roku 2007, ale kvůli novém albu Linkin Park se na datum vydání stále čeká. Mělo by to být ale začátkem roku 2008. Ale teď něco málo k samotné hudbě DBS...

Chester tu hraje na kytaru, keyboard a samozřejmě zpívá. Všechny ostatní nástroje, programování a produkce mají na triku Ryan, Amir a Fu. Prý se ve zvuku nechali inspirovat Depeche Mode, The Cure a Bauhaus (wow, Bauhaus mě tak trochu překvapují, ale příjemně:)) Jako žánr jsou označováni za alternativní rock s elektronikou. Prozatím nikdo neprozradil název alba, ale ven se dostal s největší pravděpodobností zatím neoficiální tracklist (jde asi o pracovní názvy songů):

1. "Morning After"
2. "Let Down"
3. "My Suffering"
4. "Darkness"
5. "N2U"
6. "Wall of Sound"
7. "Instrumental"
8. "Fire"
9. "Hold Life"
10. "20¥2"
11. "Give Me Your Time"
12. "Introutro"
13. "Walking in Circles"
14. "Morning After" (Possibly the Julien-K Remix)

Songy Morning After (remix) a Let Down jsme už mohli slyšet - Morning After se objevil na soundtracku k filmu Underworld Evolution a Let Down zahráli naživo na benefičním koncertě kvůli hurikánu Katrina v Nashvillu.

Kompletní složení kapely:
Chester Bennington - vokály, kytara, keyboard, programování
Amir Derakh - další nástroje, programování, produkce
Anthony "Fu" Valcic - další nástroje, programování, produkce
Ryan Shuck - další nástroje, programování, produkce
Brandon Belsky - keyboard, programování, produkce
Elias Andra - bicí